Silikonové těsnění


Těsnění provádíme značkovým silikonovým těsněním s životností nad 20 let.

Silikonové těsnění do oken a dveří dokáže výrazně ušetřit Vaše náklady za teplo. Celková úspora tepla tak může díky kvalitně provedenému těsnění, dosáhnout až 25% návratnosti. Investice do kvalitního těsnění se přitom projeví již během 1. sezóny.

Vrátí se investice do těsnění?

Je prokázáno, že okenními konstrukcemi uniká největší podíl tepelné energie z celkových ztrát. Z toho téměř polovina infiltrací vzduchu netěsnostmi mezi rámem a křídlem okna. Při úniku tepla netěsnými okny je třeba pokles teploty v místnosti kompenzovat. Například zvýšením teploty v místnosti o 1°C vyžaduje cca 5% nárůst nákladů na energii. Spotřeba energie se tím neúměrně zvyšuje a přitom se teplo volně ztrácí. Nejlepším řešením je dodatečné zateplení a utěsnění vytápěných prostor silikonovým těsněním.

Proč silikonové těsnění?

Silikonové těsnění je velmi vhodné pro svou dlouhodobou životnost, odolnost vůči slunečnímu záření, tvarovou paměť, příjemné estetické vlastnosti, vynikající zvukoizolační vlastnosti. Spolehlivě sníží průnik prachu a pachů do interiéru, dokonale kopíruje nerovnosti, dobře plní těsnící a izolační funkce. V případě odborné montáže do oken a dveří je možné ušetřit až 1/4 roční spotřeby tepelné energie a tím i finančních prostředků. Pro svou měkkost a dobrou tvarovou paměť zabezpečuje silikon lehké zavírání oken a dveří a je odolný proti barvám.

Jak poznáte pravý silikon?

Velmi často se můžete setkat se situací, že je Vám nabídnuto těsnění z méně kvalitního materiálu a přitom je vydáváno za silikon. O tom, zda jde skutečně o silikon se můžete sami přesvědčit velice snadno. Postačí, když kousek profilu zapálíte sirkou. Silikon hoří dosti neochotně, spíše doutná jako cigareta. Zůstane po něm velmi jemný, bílý popel oxidu křemičitého. Po ostatních materiálech (zpravidla guma) zůstane černý sazový zbytek.

Na pár instalací těsnění se můžete podívat na stránce reference.