Přetěsnění oken


Pokud máte okenní těsnění starší několika let, možná je na čase jej vyměnit. Těsnění oken, stejně jako těsnění čehokoliv jiného, podléhá stárnutí a je možné, že již neplní svoji funkci.

Přetěsnit lze okna nejen plastová (PVC), ale i eurookna, okna kovová, hliníková, špaletová (kastlová), atp. Těsní se samozřejmě i dveře a to jak vchodové, tak i interiérové (obložkové) a stejně jako u oken, i dveře mohou být z různých materiálů, plastové, dřevěné, kovové ...


Životnost těsnění


Životnost pro kvalitní silikonové těsnění do oken je v rozmezí 10 - 20 let. Délka po kterou bude těsnění fungovat závisí také na tom, jak se o něj staráte. V ideálním případě je potřeba těsnění oken jednou do roka promazat silikonovým olejem. Přetěsnění oken není nákladné, v porovnání s tím, kolik peněz vám může ušetřit za energie. Co vás bude stát instalace nového těsnění do oken, se zpravidla zaplatí hned po prvním roce. Neváhejte se nás zeptat, kolik by stála montáž těsnění u vás.


Přetěsnění plastových oken


Plastová okna mají životnost desítky let, ale jak jsme si již řekli, to stejné se nedá říct o jejich těsnění. To přestává fungovat již po několika letech. Je to dáno také tím že při výrobě plastových oken se používají klasické gumové těsnění. Provádíme přetěsnění plastových oken kvalitním silikonovým těsněním od českého výrobce. Trvanlivost nového těsnění je minimálně 20 let. Instalace, barvy, profily a ostatní je stejné jako v případě klasického těsnění do oken.